Comitetul de program:

  • Lenuţa Alboaie – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Informatică – <adria [at] info.uaic.ro>
  • Alexandru Archip – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” Iaşi, Facultatea de Automatică şi Calculatoare –<alexandru.archip [at] tuiasi.ro>
  • Nicolae Botezatu – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” Iaşi, Facultatea de Automatică şi Calculatoare – <nicolae.botezatu [at] gmail.com>
  • Sabin Buraga – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Informatică – <busaco [at] info.uaic.ro>
  • Corneliu Burileanu – Universitatea Politehnica București – <corneliu.burileanu [at] upb.ro>
  • Andrei-Nicolae Ciortea – Universitatea Politehnica București – <andrei.ciortea [at] upb.ro>
  • Mihaela Colhon – Universitatea din Craiova – <mcolhon [at] gmail.com>
  • Dan Cristea – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Informatică – <dcristea [at] info.uaic.ro>
  • Adina Magda Florea – Universitatea Politehnica București – <adina.florea [at] upb.ro>
  • Corina Forăscu – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Informatică – <corinfor [at] info.uaic.ro>
  • Daniela Gifu – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Informatică – <daniela.gifu [at] info.uaic.ro>
  • Paul Herghelegiu – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” Iaşi, Facultatea de Automatică şi Calculatoare – <pherghelegiu [at] tuiasi.ro>
  • Florentina Hristea – Universitatea Bucureşti, Facultatea de Matematică şi Informatică – <fhristea [at] mailbox.ro>
  • Adrian Iftene – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Informatică – <adiftene [at] info.uaic.ro>
  • Dorel Lucanu – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Informatică – <dlucanu [at] info.uaic.ro>
  • Sergiu Nedevschi – Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Facultatea de Automatică şi Calculatoare – <sergiu.nedevschi [at] cs.utcluj.ro>
  • Lorina Negreanu – Universitatea Politehnica Bucureşti, Facultatea de Automatică şi Calculatoare – <lorina.negreanu [at] cs.pub.ro>
  • Viorel Negru – Universitatea de Vest, Timişoara, Facultatea de Matematică şi Informatică – <vnegru [at] info.uvt.ro>
  • Horia Pop – Universitatea Babeş Bolyai Cluj-Napoca, Facultatea de Matematică şi Informatică – <hfpop [at] cs.ubbcluj.ro>
  • Horia-Nicolai Teodorescu – Academia Română, Institutul de Informatică Teoretică Iaşi – <hteodor [at] etc.tuiasi.ro>
  • Dan Tufiş – Academia Română, Institutul de Cercetări pentru Inteligenţă Artificială Bucureşti – <tufis [at] racai.ro>
  • Florina Ungureanu – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” Iaşi, Facultatea de Automatică şi Calculatoare – <fungurea [at] tuiasi.ro>

Comitetul de organizare:

Facultatea de Informatică Iași

  • Lenuța Alboaie – <adria [at] info.uaic.ro>
  • Dan Cristea – <dcristea [at] info.uaic.ro>
  • Corina Forăscu – <corinfor [at] info.uaic.ro>
  • Lucian Gâdioi – <lucian.gadioi [at] info.uaic.ro>
  • Daniela Gifu – <daniela.gifu [at] info.uaic.ro>
  • Adrian Iftene – <adiftene [at] info.uaic.ro>
  • Cristina Olariu – <cristina.olariu [at] info.uaic.ro>

Studenți voluntari

      • Ana-Maria Daradici – <ana.daradici [at] info.uaic.ro>
      • Bogdan Hagiu – <bogdan.hagiu [at] info.uaic.ro>
      • Diana-Ștefania Lăzurcă – <diana.lazurca [at] info.uaic.ro>
      • Sergiu Lucuțar – <sergiu.lucutar [at] info.uaic.ro>
      • Oriana-Maria Oniciuc – <maria.oniciuc [at] info.uaic.ro>
      • Codrin Ștefan Onuțu – <codrin.onutu [at] info.uaic.ro>
      • Alexandru Cezar Popescu – <alexandru.popescu [at] info.uaic.ro>
      • Ioan Ungureanu – <ioan.ungurean [at] info.uaic.ro>
      • Teodor-Valentin Zbanț – <teodor.zbant [at] info.uaic.ro>

Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor Iași

  • Liviu Gabriel Crețu – <liviugabriel.cretu [at] gmail.com>
  • Valerică Greavu-Șerban – <valy.greavu [at] outlook.com>

Facultatea de Automatică și Calculatoare Iași

  • Alexandru Archip – <alexandru.archip [at] tuiasi.ro>
  • Nicolae Botezatu – <nicolae.botezatu [at] gmail.com>
  • Paul Herghelegiu – <pherghelegiu [at] tuiasi.ro>
  • Florina Ungureanu – <fungurea [at] tuiasi.ro>

Asociația Română pentru Inteligență Artificială

  • Andrei-Nicolae Ciortea – <andrei.ciortea [at] upb.ro>
  • Adina Magda Florea – <adina.florea [at] upb.ro>

Institutul de Informatică Teoretică Iași, Academia Română

  • Andrei Scutelnicu – <liviu.scutelnicu [at] info.uaic.ro>
  • Horia-Nicolai Teodorescu – <hteodor [at] etc.tuiasi.ro>

Juriu:

  • Lenuţa Alboaie – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Facultatea de Informatică – <adria [at] info.uaic.ro>
  • Andrei Apetrei – Inovart Consulting SRL – <andrei [at] inovart.ro>
  • Mihaela Balan – Softvision – <mihaela.balan [at] softvision.ro>
  • Andrei Chiochiu - XEROX Software Support Senior Manager Technology Innovation - <andrei.chiochiu [at] xerox.com>
  • Raluca Coțoi – MIND CTI – <raluca.cotoi [at] mindcti.com>
  • Cătălin Frâncu – Building Technology Group Romania – <catalin.francu [at] btgromania.ro>
  • Andrei Gheorghiescu - THINSLICES – <andrei [at] thinslices.com>
  • Daniel Isepciuc – Software Delivery Manager – NESS Romania – <daniel.isepciuc [at] ness.com>
  • Emanuel Martoncă - THINSLICES – <manu [at] thinslices.com>
  • Claudia Niță - Teamnet – <claudia.nita [at] teamnet.ro>
  • Laszlo Pacso – Business Days – <laszlo.pacso [at] businessdays.ro>
  • Daniel Puiu - Teamnet – <daniel.puiu [at] teamnet.ro>
  • Valerică Greavu-Șerban – Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor – <valy.greavu [at] outlook.com>
  • Dan Zaharia – Extind Management, Senior Leasing Consultant – <extind [at] danzaharia.biz>